open-close
DESTEK MERKEZİ
open-close
DESTEK MERKEZİ

BANDO TÜRKİYE

PROJE KİMLİĞİ

  • Müşteri: Bando Türkiye
  • Sene:
  • Proje Süresi:

ÜRÜN

LOGO TİGER 3 ENTERPRİSE

Logo Tiger 3 Enterprise, orta ve büyük ölçekli işletmelerin sürdürülebilir verimliliğini destekleyen, farklı fonksiyonlara gerektiği zamanda erişimi sağlayan ve ölçeklenebilir ERP yazılımıdır.

PROJE AÇIKLAMALARI

Bando Türkiye’de Logo’ yu tercih edenlerden..

2003 yılında kurulan ve 2004 yılında üretim faaliyetlerine başlayan Bando Kayış Sanayi ve Ticaret Türkiye A.Ş; bir Bando Chemical Industries (Japonya) iştirakidir. ISO 16949, ISO 9001, ISO 14001 ve OHSAS 18001kalite belgelerine sahip olan tesiste otomotiv yan sanayi ve endüstriyel uygulamalarda kullanılan güç aktarım kayışları üretimi yapılmaktadır. Ürün çeşitleri arasında zaman kayışı, düz V-kayışı, tırtıllı kayış ve kanallı kayışlar yer almaktadır. Üstün üretim teknolojisi ve yüksek ürün kalitesi ile beraber Bando Türkiye, Türkiye ve Avrupa’da yer alan araç üreticileri, orijinal ekipman ve yedek parça sektöründe hizmet veren öncü bir kuruluştur.

Logo Uygulama Danışmanlığı

Bando Türkiye, 2005 yılı Ekim ayında satın aldığı Logo ürününü, Uygulama Danışmanlığı hizmetleri ile iş süreçlerine uyumlu hale getirmiştir. Logo ürünü, tüm modülleri ile 3 ay gibi kısa bir sürede canlı kullanıma alınmıştır.

Üretim süreçleri ve maliyet muhasebesine odaklanmış olan proje çalışmaları neticesinde Logo ürünün tüm modül ve fonksiyonları ile maksimum verimlilikte kullanılmasını sağlamıştır. Mamul bazında birim maliyetlerin ve karlılık raporlarının alınabilmesi için, genel üretim giderlerinin ürüne yansıtılması (maliyet muhasebesi) sağlanmıştır.

Mevcut yapıda, stok yönetimi, satın alma, satış yönetimi, ithalat ve ihracat, üretim ve maliyet muhasebesi, Bordro, finans ve muhasebe süreçleri tam zamanlı olarak Logo TIGER ENTERPRISE programı üzerinde takip edilmektedir.

Bilhassa yurtdışına verilen raporlar ile ilgili Logo ürününün standart raporları kullanıldığı gibi, özel raporlama çözümleri de geliştirilmiştir.

Proje çalışmalarının ardından, kurulan sistem destek hizmetlerimize devredilmiştir. Bu kapsamda Bando Türkiye’nin değişen ve gelişen iş süreçlerine destek olmaya, fayda üretmeye devam etmekteyiz.