open-close
DESTEK MERKEZİ
open-close
DESTEK MERKEZİ

FİNA ENERJİ

PROJE KİMLİĞİ

  • Müşteri: Fina Enerji
  • Sene: 2011
  • Proje Süresi:

ÜRÜN

LOGO TİGER 3

ERP kavramının yeniden yorumlanmasıyla farklı bir platform üzerinde geliştirilen Logo Tiger 3, zengin özelliklerinin yanı sıra, değişen ihtiyaçlara kolaylıkla uyum sağlayan esnek bir yapıya sahiptir. Uygun sahip olma koşulları ile tüm sektörlerde; satış, dağıtım, hizmet alanlarında faaliyet gösteren işletmelere, kurumsal ve operasyonel anlamda tam kapsamlı çözüm sunar.

PROJE AÇIKLAMALARI

Fina Enerji’ de Logo’ yu tercih edenlerden…

2007 senesinde kurulduğu günden bugüne kadar, kurumsal ve bireysel müşterilerine elektrik üretimi ve dağıtımı hizmeti vermektedir. Fina Enerji Holding, yenilenebilir enerji projelerinin geliştirilmesi, inşası ile elektriğin toptan satışı ve ticari faaliyetler göstermektedir. Şirket, senelik 320 milyon    kWh’ ın üzerinde üretim kapasitesine sahip iki rüzgar enerjisi santrali işletmekte ve toplam 175MW kapasiteye sahip altı rüzgar enerjisi santrali projesi geliştirmektedir.

Logo Uygulama Danışmanlığı

Infodrom, referans müşterisi kanalıyla 2011 yılında Fina Enerji ile tanışmıştır. O günlerde mevcut Logo ürününü aktif olarak tüm fonksiyonları ile kullanmayan Fina Enerji, bilhassa finans süreçleri ve genel muhasebe alt yapısının kurulmasını, Logo ürünün tüm fonksiyonları ile devreye alınması talep etmiştir.

Yapılan analiz görüşmelerinin ardından, finansal süreçler analiz edilmiş ve kurulması gereken yeni sistemin ihtiyaçları belirlenmiştir. Ardından teminat yönetimi, demirbaş yönetimi, finansal süreçler, genel muhasebe süreçleri, proje yönetimi ile bir kademe daha yukarı çıkarak kolay ve kontrol edilebilir ERP sistemini hızlıca devreye almıştır.

Kurulan sistemle, finansal ve mali süreçler Logo Tiger Plus ve iş zekası çözümü ile raporlanarak anlık görülebilir hale getirilmiştir.

Projede ikinci faz olan detaylı finansal süreç takibi için, giderlerin masraf ve gider yeri bazında izlenmesinin sağlanması, masraf merkezlerine dağıtım anahtarları yolu ile dağıtılması, hizmetler için maliyet ve fiyat hesaplamalarının kolaylıkla çıkarılması sağlamıştır.

Logo ürününün standart rapor çözümlerinin yanı sıra, Fina Enerji’ nin ihtiyaçlarına yönelik özel rapor çözümleri geliştirilmiştir.

Infodrom, destek ekibi kanalıyla Fina Enerji’nin tüm birimlerine 7/24 saat kesintisiz destek sağlayarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Özel Çözümler

Satın alma Fatura Aktarım Yazılımı : Tedarikçilerden her ay düzenli olarak gelen akaryakıt, telefon, hizmet v.b. faturaların Excel’den Logo’ ya otomatik olarak, masraf merkezi ve işyeri detayında aktarılmasını sağlayan yazılım geliştirilmiştir.

Oracle Fatura Aktarım Yazılımı : Fina enerji müşterilerine dağıtımını yaptığı enerji miktar ve tutarlarını Oracle üzerinde takip etmektedir. Geliştirilen yazılım ile oluşan faturaların Logo’ ya online aktarılması sağlanmıştır.